על התהליך

על תהליכים שתעברו איתי

היי לכם,

אם הגעתם עד לפה, כלומר שאתם זקוקים לעזרה ורק זקוקים לטיפה דחיפה ואומץ, לקחת את הצעד הראשון ולצעוד לעבר זוגיות בריאה ומשגשגת, כזו שמגיעה לכם.

אז איך מתחילים?

השלב הראשוני הוא השארת פרטים, מבטיח לנסות לחזור בהקדם האפשרי.

לאחר מכן, נקיים שיחה טלפונית או בזום בת 20-25 דק' שבה אשמע את הקושי שאת/ה נמצאים בתוכו.
מה הסיבה לפנייתכם אליי ונמפה באופן ראשוני את מוקדי הקונפליקט ביחסים שלכם.

בנוסף בשיחה, אספר לכם על התהליך שהכי מתאים לכם וכיצד הוא יכול לתרום.

חשוב לציין, שבמידה ובן/ת הזוג מכיר שיצרת/ה קשר, אז בדומה לשיחת הטלפונית הראשונית איתך אני אעשה שיחה גם כן עם הצד השני (על מנת להכיר יותר טוב את הסיפור הזוגי שלכם).

ומה השלב הבא?

שלב הבא היא הפגישה הראשונית, הפגישה יכולה להתקיים בקליניקה שלי או בזום או בביתכם (כן שמעתם נכון, לא צריך לשלם על בייביסיטר).

בפגישה הראשונית, נכיר את הסיפור הזוגי שלכם, נברר לעומק מהם הסיבות להגעתכם, אספר לעומק על התהליך שהכי מתאים לכם, ונתחיל לדבר "בשפת הכאב" (נבין מה כואב לך).

לאחר שבוע, כי חשוב שהפגישות יתקיימו בהפרש של שבוע עד 10 ימים לכל המאוחר (חשוב שיהיה רצף ושתהיו בתוך התהליך ומחויבים אליו).
נקיים את פגישתנו השנייה, שבה נברר את הרקע המשפחתי של כל צד (מה אופי היחסים איתם, משקעים מעבר ועוד). לאחריו נצלול לעומק כיצד הכרתם ומהם הסיבות להתאהבות בניכם. נשנה את שפת "האשמה"  לשפת "הרגש" – מאמירת ביקורת אתה… את… נתחיל לדבר אני צריכה… אני צריך…

לא בטוחים מה הכי נכון לזוגיות שלכם ???

איך ממשיכים מכאן?

בהמשך, נתקדם בתהליך בדרך שבה מתאימה לזוג (קצב ההתקדמות שונה בין זוג לזוג). נתחיל להבין אחד את השנייה, מה הצרכים והכאבים של כל צד. נתחיל לייצר דיאלוג אמיתי ועמוק בין בני הזוג. נבין שאין ולא צריך בזוגיות אגו ושעלינו לא להתבצר בעמדותינו בנושאים שונים. וכך נתחיל להגמיש כללים (כל אחד/ת ילך כמה צעדים לכיוון הצד השני עד שנצליח להגיע להבנה והסכמה משותפת).

אחרי שהבנו מה כל צד צריך, למדנו לייצר שיח עמוק וכל צד התגמש (אפילו במעט) והצלחנו להגיע "לעמק השווה" נתחיל לחשוב על החזון הזוגי שאנו רוצים בשבילנו (שיא ההצלחה הזוגית שבה נרצה להישאר לשארית חיינו, מנקודת מבט של היום), מהם הערכים החשובים בעיננו ולבסוף נגדיר (במשותף) יעדים ומשימות יומיומיות בכל תחומי הזוגיות השונים (לדוגמא – גידול הילדים, תפעול משק הבית, אינטימיות זוגית ותשוקה מינית ועוד).

לבסוף אתם "תפרסו כנפיים" ותתמודדו לבדכם בעזרת הכלים שלמדתם בתהליך (אה כן, אני תמיד פה ואהיה לצדכם).

לסיום

חשוב לי לומר שחייב להתקיים צורך אמיתי שלכם לבוא לעבוד, "לרדת למגרש ולשחק", לא לעמוד מהצד. העבודה המשמעותית היא במהלך השבוע (בין המפגשים שלנו). בעזרת הכלים והטיפים הקטנים שאתן לכם, אתם תשפרו את מערכת היחסים שלכם באופן מהיר ואפקטיבי.

לצפייה בכל התהליכים שאני מציע תוכלו ללחוץ כאן

נתראה בקרוב

בשבילכם ולמענכם

אדמון גבעון – יועץ זוגי אסטרטגי ומגשר

מומחה למשברים ותקשורת זוגית

שיחת ייעוץ ללא עלות!