טקסים ועוגנים בזוגיות – מתכונת מנצחת

טקסים ועוגנים בזוגיות – מתכונת מנצחת

זוגיות טובה היא כמו אש במדורה, על מנת שהאש תמשיך לדלוק, אנו חייבים לטפל בה, לשמור עליה ולטפח אותה (בזהה למדורה שצריכה חמצן, עצים וגחלים).

לשם השארת המדורה הזוגית דולקת, עלינו לטפח ולהזין את הזוגיות "בדלק" אשר תגרום לזוגיות להמשיך לדלוק לעוד שנים רבות.

זוגיות טובה ובריאה, איננה נשארת סתם ככה, איננה קיימת ללא עבודה קשה ויום יומית. על בני הזוג "לעבוד בזה" ממש כך, כמו שאדם הולך לעבודתו ומשקיע את זמנו ואת יכולותיו, כך גם בני זוג, צריכים לקום בבוקר ולהמשיך "לעבוד" בשיפור מתמיד של הזוגיות.

חלק בלתי נפרד מאופן העבודה הזוגית היא, השילוב של "טקסים ועוגנים" בטווחי זמן שונים.

ישנם "טקסים ועוגנים" שאנו מקיימים בטווחי הזמן הרחוקים, כגון: קביעת יציאה זוגית שבועית / חודשית, חופשה זוגית, בילוי משותף עם חברים ועוד..

וישנם "טקסים ועוגנים" שאנו מקיימים בטווחי זמן קצרים, כגון: מילה טובה יומית, נשיקת בוקר (בעת פרידה בדרך לעבודה), סמס קצר באמצע היום, 3 דק' התעניינות יומית לפני השינה ועוד..

כיום, אנו נתמקד "בטקסים והעוגנים" בטווחי הזמן הקצרים אשר יביאו (בסבירות גבוהה) לידי שינוי משמעותי בזוגיות.

האם יש אדם שלא זקוק לתמיכה, מחווה ומילה טובה במהלך היום? אז התשובה שברור שלא, כל אדם זקוק לכתף חמה או למילה טובה או מחווה קטנה אשר תעניק לו כח ורוח במפרשים להמשך היום והשבוע.

האדם הרציונלי בדרך כלל תמיד יבחן וישים לנגד עינו את "העלות אל מול התועלת" של מעשיו. כך גם בזוגיות. בני זוג רבים, אינם מבינים את חשיבות המחוות הקטנות, הדברים שבמידה ואעשה (ללא כל חישובי עלות מול תועלת) לבן/ת זוגי יתפסו בצד השני כעולם ומלואו.

מילה טובה, מחווה קטנה ותמיכה מינימלית שווה אושר, סיפוק אין סופי… לבן הזוג המקבל. לרוב, אנו אפילו לא מבינים עד כמה זה חשוב. מספיק שלפני שהנך יוצא/ת בבוקר מהבית לעבודה, תיתן לבן/ת הזוג שלך נשיקה קטנה, נשיקה זו תשנה את כלל התמונה.

לאור חוסר ההבנה והידיעה היום יומית של בני הזוג למשמעות הדברים הקטנים שבזוגיות, אנו מתעלמים וממשיכים "במרוץ חיינו", יוצאים מהר לעבודה, לעוד פגישה, לעוד פסגה ואנו שוכחים ואף מפספסים בדרך, את הזוגיות שאנו כל כך מייחלים לה.

הדרך הקלה ביותר לא לשכוח את המחוות (אשר משפיעות באופן חיובי ובלתי מובן על הזוגיות) היא לקבוע "עוגנים" בלו"ז היומי שלי, כגון: קביעה ביומן באמצע היום שליחת מסרון לבן/ת הזוג, שלט על דלת היציאה מהבית – עצור תן נשיקה, הכנסת הילדים לעוגן שקבענו (אמא /אבא לא נתתם נשיקה לפני יציאה/ חזרה הביתה), עצירה בסוף יום למשך 3 דק' והתעניינות באך עבר לבן/ת הזוג שלך היום ועוד עוגנים וטקסים רבים, שזוגות מייצרים להם (השמיים הם הגבול).

אחת ההתחלות לזוגיות מנצחת היא ההבנה שמחווה קטנה, מילה טובה ויחס מינימלי היא ההתחלה לצמיחה חיובית וטובה בזוגיות.

אז למה אתם מחכים, קבעו לכם עוד היום "טקס" או "עוגן" כלשהוא ביומן או בלו"ז האישי/הזוגי שלכם ותרגישו מה זה להיות אהובים.

לליווי וייעוץ זוגי, אני פה בשבילכם

אדמון גבעון | ייעוץ זוגי אסטרטגי

admoncouple@gmail.com

‏www.admongivon.com

050-4826946

לוגו גדול בלי רקע

היי, אני אדמון גבעון👋

אדמון גבעון אודות

נשוי לסיון ואב לאגם, בן וגל. 

אני יועץ זוגי ואסטרטגי מוסמך, בעל B.A בניהול, חבר בארגון היועצים הזוגיים וארגון למקצועות המשפחה.

במהלך השנים בניתי "סל כלים" ייחודי המאפשר זיהוי וניתוח של מצבים, אבחון תכונות ומרכיבים באדם שעומד מולי, ויכולת למצוא פתרונות למשברים.

החזון שלי הוא לאפשר לכל זוג ומשפחה להגיע למצב של הבנה ואושר.

השיטה בה אני פועל, הינה שיטה ייחודית המשלבת תהליך של ייעוץ זוגי בשילוב כלים אסטרטגיים המקנים שינוי יומיומי שישפרו את הזוגיות ויחזירו את השמחה, הביטחון והאהבה.

תשאירו פרטים ואשמח להתאים לכם תהליך באופן אישי (:

אהבתם? שתפו